Divulje - Kaštel Štafilić

Pláž Divulje sa nachádza neďaleko letiska, v západnej časti Kaštel Štafiliča. Štrková pláž vhodná pre všetkých aj pre najmenších, vstup do mora je pozvolný. Na pláži je sprcha a prezliekacie kabíny a nechýba tu ani bar. Možnosť zapožičať lehátka a slnečníky za poplatok.

Stari Resnik - Kaštel Štafilić

Pláž Stari Resnik je pláž z jemného štrku, ktorá je ideálna pre neplavcov a všetkých, ktorí milujú plytké more. Samotná pláž je pokrytá bielym štrkom, ale morské dno je piesočnaté. Na pláži je sprcha, občerstvenie a môžete si tu zapožičať lehátka, slnečníky, pre deti je počas letnej sezóny k dispozícii nafukovací tobogan. Rovnako je možné na pláži zapožičať vodné skútre.

Resnik - Kaštel Štafilić

Pod hotelovým komplexom Resnik v Kaštel Štafilić sa tiahne pláž s rovnakým názvom, pláž z jemného štrku Resnik. Nachádza sa medzi letiskom v Kaštela a Kaštel Štafilič, ktorý je prvým zo siedmych kaštelov. Pláž je vhodná aj pre malé deti, pretože more je tu plytké a vstup do mora je pozvolný.

Petrova Njiva - Kaštel Štafilić

Pláž Petrova Njiva je ďalšia pláž v destinácii Kaštel Štafilić, nachádza sa za areálom hotelu Resnik smerom ku centru. Je to prírodná skalnatá pláž vhodná predovšetkým pre dospelých. Neďaleko pláže je borovicový les ktorý počas horúcich letných dní poskytuje dostatok chládku.

Bile - Kaštel Štafilić

Pláž Bile je považovaná za najkrajšiu pláž v destinácii Kaštel Štafilić. Biely štrk tiahnuci sa v dĺžke asi 600 metrov láka množstvo turistov. Pláž je vhodná pre rodiny s deťmi, avšak je potrebné poniesť so sebou slnečníky, pretože prírodného chládku je tu pomenej. Na pláži sú sprchy a dve kaviarničky : Nehaj 2 a Kartolina.

Gabine - Kaštel Štafilić

Pláž Gabine nájdete hneď pri veži Nehaj v Kaštel Štafiliči. Je to mimoriadne obľúbená pláž domácich obyvateľov aj hostí. Pekná štrková pláž je vhodná pre rodiny s deťmi, chládok nájdete pod korunami borovíc. Na pláži sa nachádza kaviareň-bar s rovnakým menom. Kde sa môžete osviežit a najesť. Bar Gabine je v meste veľmi populárny, počas leta je tu takmer každý večer zábava s hudbou naživo.

Žardin alebo Paićevo - Kaštel Stari

Pláž Paićevo sa nachádza takmer v mesta Kaštel Stari a tiahne sa až k hotelu Palace. Je to prevažne štrková pláž, miestami sú vybetónované plochy a je tu aj miesto pre invalidov. Na pláži nájdete všetko potrebné pre celodenný pobyt na pláži, kaviarne, reštaurácie, rôzne občerstvenia...

Palac - Kaštel Stari

Na hranici Kaštel Stari a Kaštel Lukšić sa nachádza pláž Palace, ktorá sa tiahne pred starým rovnomeným hotelom. Pláž je z jemného štrku z vybetónovanými časťamia a lemuje ju porast borovíc, ktorý poskytuje návštevníkom dostatok prírodného tieňa. Na pláži sa nachádza bar.

Šumica alebo Miljenko a Dobrila - Kaštel Lukšić

Pláž Šumica sa nachádza v Kaštel Lukšić neďaleko detského domova po ktorom bola pomenovaná. Nesie názov Miljenko a Dobrila, ale domáci ju nazývajú aj Šumica. Je to štrková pláž vzdialená od centra Kaštel Lukšić asi 200 metrov. Na pláži je sprcha, detské ihrisko a tiež si tu môžete zahrať plážový volejbal.

Ostrog - Kaštel Lukšić

Prvá pláž východne od kaštieľa Vitturi v destinácii Kaštel Lukšić je pláž s názvom Ostrog. Je to štrková pláž s kaviarňou rovnakého mena, kde sa môžete osviežiť počas horúcich letných dní. Na pláži je sprcha. Pre nedostatok prírodného chládku odporúčame vziať so sebou slnečníky.

Ispod Suda - Kaštel Lukšić

Ispod Suda v preklade znamná Pod súdom a to vystihuje polohu tejto štrkovej pláže nachádzajúcej sa v Kaštel Lukšić.Je vhodná pre rodiny s malými deťmi, pretože poskytuje dostatok prírodného chládku a more je tu plytké. Pláž sa tiahne hneď pod cestou, ktorá vedie do reštaurácie Baletna Škola. Pre deti je tu šmýkačka a hojdačky.

Baletna Škola - Kaštel Kambelovac

V Kaštel Kambelovac sa pred vynikajúcou reštauráciou Baletna Škola nachádza pláž s rovnakým menom. Je to štrková pláž v blízkosti parka, lemovaná borovicami, ktoré poskytujú príjemný prírodný chládok. Osviežiť sa môžete v reštaurácii Baletna Škola, kde vám pripravia vynikajúce dalmátske špeciality. Na pláži je sprcha.

Kemp - Kaštel Gomilica

Pláž, ležiaca na východnej strane známeho jachtárskeho prístavu v Kaštel Gomilica, sa nazýva Kemp. Neďaleko pláže je požiarna stanica a pohľad z nej je na fascinujúci kaštieľ Kaštilac. Je to štrková pláž na ktorej nie sú žiadne doplnkové služby, a tak všetko čo tu môžete robiť je slniť a kúpať sa.

Torac - Kaštel Gomilica

Jedna z najznámejších pláží v destinácii Kaštela je pláž Torac v Kaštel Gomilica. Je to obľúbené miesto večerných prechádzok po pobreží. Pláž je prevažne betónová, čiastočne štrková a čiastočne piesočnatá. Symbol pláže je somár, ktorého socha je tu umiestnená. Pláž je vhodná pre rodiny s deťmi, vstup do mora je pozvolný.

Vyhľadaj ubytovanie

Šifra objektu:
Typ ubytovania:
Príchod:
Odchod:
Počet cestujúcich: >

 

O meste Kaštela

Pod názvom Kaštela sa skrýva sedem menších spojených obcí ležiacich na pobreží Kaštelanského zálivu. Sú to obce: Kaštel Štafilić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Lukšić, Kaštel Kambelovac, Kaštel Gomilica a Kaštel Sućurac..

Čítaj viac »

Pláže

Pláž Divulje sa nachádza neďaleko letiska, v západnej časti Kaštel Štafiliča. Štrková pláž vhodná pre všetkých aj pre najmenších, vstup do mora je pozvolný. Na pláži je sprcha a prezliekacie kabíny a nechýba tu ani bar..

Čítaj viac »

Turistika

Mesto Kaštela vďaka svojej vynikajúcej polohe ponúka dovolenku na mori nielen pre milovníkov dejín a kultúry, ale všetkým, ktorí si chcú vychutnať pohľad na more z výšky, z vrcholca pobrežných vrchov a vyhliadok...

Čítaj viac »

Legenda o víne

Vedeli ste, že Chorvátsko je bohaté na mnohé autochtónne sorty vína? Väčšina tohto bohatstva chorvátskych originálnych sort vína pochádza práve z Dalmácie. Zachovali sa ako zriedkavé trsy stratené vo vinohradoch na pobreží a na ostrovoch...

Čítaj viac »

Gastro sprievodca

Dalmatínska kuchyňa je jednou z podôb mediteránskej kuchyne, je zmesou nielen stravovacích, ale aj životných zvykov obyvateľov Dalmácie hrdých na svoje tradície. Tradičná dalmatínska strava zahrňuje častú konzumáciu obilnín, ovocia, zeleniny...

Čítaj viac »

Kaštelanský Romeo a Júlia

Neverím, že sú na svete ľudia, ktorí sú aspoň trochu vzdelaní a nikdy nepočuli alebo nečítali Shakespareovho Romea a Júliu. Vedeli ste, že sa takmer rovnaký príbeh lásky odohral aj na chorvátskom pobreží, v našej obľúbenej dovolenkovej destinácii Dalmácii...

Čítaj viac »