Pakoštane

Mestečko Pakoštane patrí k menším letoviskám s ideálnou polohou pre príjemnú dovolenku. Nachádza sa tu niekoľko piesočnato-kamienkových pláži priamo v centre, ako aj pláže v zátokách tienených porastom borovíc. Nájdete tu všetko, čo na dovolenke potrebujete: obchodíky, reštaurácie a kaviarničky, promenádu, suveníry, lekára či poštu. Počas letnej sezóny vládne v centre mestečka čulý ruch a vy si môžete vychutnať prechádzku nábrežím alebo si zatancovať v niektorom z tanečných barov. Vďaka tomu je stredisko Pakoštane v posledných rokoch čoraz vyhľadávanejšie a navštevovanejšie. V okolí odporúčame navštíviť mestá Biograd , Šibenik, Vodice a Zadar, prípadne sa vybrať na výlet loďou do Národného parku Kornati alebo autom či organizovaným autobusom do Národných parkov Krka alebo Paklenica.

Pláže v Pakoštane

Z mnohých pláží v letovisku Pakoštane Vám odporúčame:

Pláž Pilatuš – pláž z jemného štrku a čiastočne piesočnatá pláž s borovicovým chládkom sa nachádza asi 1 km severozápadne od centra mesta Pakoštane.

Pláž Bužakovina – piesočnato kamienková pláž s plytkou vodou, ideálna pre deti, nachádza sa v hlbokej zátoke asi 500m západne od mesta Pakoštane.

Pláž Punta – kamienkovo-piesočnatá plytká pláž s piesočnatým morským dnom je veľmi obľúbená najmä rodinami s menšími deťmi, nachádza sa neďaleko centra mestečka Pakoštane. Na pláži sú miestami betónové platne.

Pláž Janica 1 – čiastočne piesočnatá a betónová pláž v centre mesta Pakoštane. Piesočnaté morské dno ju činí ideálnou pre deti.

Pláž Janica 2 – dlhá kamienková pláž juhovýchodne od mesta Pakoštane, tiahne sa pozdĺž pokojnej zátoky a je určená všetkým, čo nemajú radi preplnené pláže.

Ostrov Vrgada - ak hľadáte piesočnaté pláže, vyberte sa pravidelnou lodnou linkou na ostrov Vrgada, vzdialený od mesta Pakoštane asi 4km. Na ostrove Vrgada Vás čakajú štrkové a piesočnaté pláže s krištáľovo čistým morom. Loď "Vrgadinka" premáva z hlavného móla v centre mesta Pakoštane. Nezabudnite na potápačské okuliare a šnorchel!

Vyhľadaj ubytovanie

Šifra objektu:
Typ ubytovania:
Príchod:
Odchod:
Počet cestujúcich: >

 

O meste Kaštela

Pod názvom Kaštela sa skrýva sedem menších spojených obcí ležiacich na pobreží Kaštelanského zálivu. Sú to obce: Kaštel Štafilić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Lukšić, Kaštel Kambelovac, Kaštel Gomilica a Kaštel Sućurac..

Čítaj viac »

Pláže

Pláž Divulje sa nachádza neďaleko letiska, v západnej časti Kaštel Štafiliča. Štrková pláž vhodná pre všetkých aj pre najmenších, vstup do mora je pozvolný. Na pláži je sprcha a prezliekacie kabíny a nechýba tu ani bar..

Čítaj viac »

Turistika

Mesto Kaštela vďaka svojej vynikajúcej polohe ponúka dovolenku na mori nielen pre milovníkov dejín a kultúry, ale všetkým, ktorí si chcú vychutnať pohľad na more z výšky, z vrcholca pobrežných vrchov a vyhliadok...

Čítaj viac »

Legenda o víne

Vedeli ste, že Chorvátsko je bohaté na mnohé autochtónne sorty vína? Väčšina tohto bohatstva chorvátskych originálnych sort vína pochádza práve z Dalmácie. Zachovali sa ako zriedkavé trsy stratené vo vinohradoch na pobreží a na ostrovoch...

Čítaj viac »

Gastro sprievodca

Dalmatínska kuchyňa je jednou z podôb mediteránskej kuchyne, je zmesou nielen stravovacích, ale aj životných zvykov obyvateľov Dalmácie hrdých na svoje tradície. Tradičná dalmatínska strava zahrňuje častú konzumáciu obilnín, ovocia, zeleniny...

Čítaj viac »

Kaštelanský Romeo a Júlia

Neverím, že sú na svete ľudia, ktorí sú aspoň trochu vzdelaní a nikdy nepočuli alebo nečítali Shakespareovho Romea a Júliu. Vedeli ste, že sa takmer rovnaký príbeh lásky odohral aj na chorvátskom pobreží, v našej obľúbenej dovolenkovej destinácii Dalmácii...

Čítaj viac »